Elektronikai Technológia Tanszék honlapja
2024.05.24.
Fenntartható elektronika: útkeresés, kutatás, alkalmazások | WORKSHOP
Workshopot tartottunk a BME a Fenntarthatóságért Munkacsoport zászlója alatt.

A BME a Fenntarthatóságért Munkacsoport a BME VIK tanszékeivel (BME ETT, BME EET) szemináriumot tartott 2024. 06. 06-án 14:00-tól, amelynek témája a fenntartható elektronika volt. Az ETT volt a délután házigazdája, akik az egyetemen a fenntartható elektronikai témák összefogásával szeretnék a tudomány és az oktatás területén is megerősíteni a tématerületet.

A workshop címe: Fenntartható elektronika: útkeresés, kutatás, alkalmazások

A kutatások évtizedes történetét bemutató előadásaiban megjelennek a korábbi és jelenlegi hallgatók munkái is, a témák pedig közvetlenül is érintik az SDG9 (ipar, innováció, infrastruktúra) és SDG12-es (felelős termelés) ENSZ fenntarthatósági irányelveket.

A workshop elején bemutatkoznak a BME-ETT friss és releváns Horizon (DESIRE4EU) és M-ERA (BEATRICE) pályázatai, amelyek jelenleg az aláírás folyamatában vannak.

A workshop menete (előadások és előadók) a következő volt:

- Bevezető: Keglevich György professzor, az BME FM elnöke; Géczy Attila a VIK FM képviselője.

- Szilícium/perovszkit tandem napelemek: óriási lehetőségek és kihívások – Plesz Balázs (VIK, EET)
- Fenntartható áramkörökkel az e-hulladékkal szemben – Géczy Attila, Farkas Csaba (VIK, ETT)
- Arduino megvalósítása PLA/lenvázas hordozókon – Berényi Richárd (VIK, ETT)
- Alternatív és tranziens bio-hordozók az elektronikában – Hajdu István (VIK, ETT)

Az eseményről készült galériánkat a lenti képnézegetőben megtekintheti.

Az esemény létrejöttének a védnöke a BME a Fenntarthatóságért Munkacsoport.

Az esemény létrejöttét a BME Villamosmérnöki és Informatika Karának két tanszéke (BME EET, BME ETT), az MTA MTO - Elektronikus Eszközök és Technológiák Tudományos Bizottsága, az EET Digital Innovation Hub és az IMAPS Hungary is segíti. A kutatásokat a Meshlin Kft. és a Degraway Kft. alapanyagainak segítségével végeztük.

H KSzCs PSzo V