Elektronikai Technológia Tanszék honlapja
2020.11.02.
Magyar Tudomány Ünnepe - Online workshop november 24.
Jövőformáló Elektronika - előadások az ETT témáiból

Hagyományainknak megfelelően idén is érdekes programokkal várja a közönséget az Elektronikai Technológia Tanszék a Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat részeként. Idén rendhagyó módon a rendezvényt online tartjuk, ami új kihívást és egyben lehetőségeket is tartogat mind az előadóknak, mind a hallgatóságnak. Részvétel mindenki számára nyitott.

  • Időpont: 2020. November 24. 14:00-16:00
  • Helyszín: Online rendezvény, Teams platformon. Bekapcsolódás: ITT!

További programok a BME-n ITT

Ez ETT által tartott előadások a Jövőformáló Elektronika Szekcióban:

  • Géczy Attila: Hordozható levegőminőség-vizsgáló szenzorklaszter

    “A levegőminőség vizsgálata fontos városi és perszonális környezetben egyaránt. Munkakörnyezetben, belső és külső életterekben befolyásolja az egyén egészségi állapotát az elérhető levegő minősége. A COVID-19 által nyújtott kihívások fokozzák az állandó vizsgálat és adatgyűjtés igényét, erre lehet megoldás egy innovatív, hordozható (wearable) szenzorklaszter, amely professzionális és kereskedelmi igényekre is alkalmazható lehet okoseszköz integráció segítségével.

        

  • Krammer Olivér, Martinek Péter: Az újraömlesztéses forrasztási technológia folyamatának optimalizálása mesterséges intelligencia módszerekkel

    “Az IPAR 4.0 koncepció keretein belül a várható meghibásodás és a gyártásközi selejt radikális csökkentése céljából az elektronikai gyártásban kritikus stencilnyomtatási folyamat optimalizálása is szükségessé vált. A stencilnyomtatási folyamat paraméterei jelentősen befolyásolják a nyomtatási hatékonyságot és a termelékenységet is. Mesterséges intelligencia módszerek alkalmazásával megtaláljuk azon paraméterértékeket, amelyek mellett elfogadható hatékonyság mellett is elérhető az optimális termelékenység, továbbá pontosan becsülhető a forrasztási hibák száma.”                                                     

  • Illés Balázs: SACX0307 (99Sn0.3Ag0.7Cu) forraszötvözetek megbízhatósági vizsgálatai

    “A mikroelektronikai iparban egyre szélesebb körben alkalmazzák az alacsony ezüst tartalmú SACX0307 forrasz ötvözeteket. A legújabb kutatások szerint a bizmut és mangán adalékolás tovább javíthatja az SACX0307 ötvözettel készült forraszkötések mechanikai paramétereit. Azonban az Bi és Mn adalékolás megbízhatóságra (pl. ón whisker növekedés és elektrokémiai migráció (ECM)) gyakorolt hatása még nem ismert.”

       

  • Bonyár Attila: Arany-epoxy nanokompozit alapú nukleotid bioérzékelők fejlesztése

    “A nukleotid bioérzékelők célja DNS vagy RNS szekvenciák szelektív és érzékeny kimutatása. Segítségükkel lehetséges kórokozók (pl. baktériumok, vírusok) jelenlétének detektálása, de használhatjuk őket más betegségdiagnosztikai célra is (pl. genetikai vizsgálatok). A bemutatásra kerülő arany-epoxy nanokompozit alapú plazmonikus bioérzékelő optikai úton tenné lehetővé az elv integrálását, hordozható, kézi diagnosztikai műszerekbe.”

       

Vissza a hírekhez



 
 H KSzCs PSzo V
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345